PROFIBEAUTY E-SHOP
PROFIBEAUTY PROFESIONAL
KAM NA APLIKACI
PROFIBEAUTY MAGAZÍN

ZAHUŠTĚNÍ VLASŮ

Zahuštění vlasů, vlasové integrace a příčesky, paruky a další metody jako řešení pro vypadávání vlasů, nedostatečný objem nebo změnu Vaší image. Pojďme si spolu nejprve projít, co je příčinou vypadávání vlasů a co způsobuje nedostatečný objem vlasů či jejich úplnou ztrátu.

PŘÍČINY NEDOSTATEČNÉHO OBJEMU VLASŮ NEBO VYPADÁVÁNÍ VLASŮ

V souvislosti s vypadáváním vlasů se nejčastěji mluví o mužích, ale tento problém zasahuje čím dál více žen, ačkoliv mnohdy méně viditelně. Vypadávání vlasů může mít několik variant, od lámání vlasů, řídnutí a menší hustoty vlasů, až po plešatění místnímu či celkovému. Příčin, proč k tomu dochází, je několik. Mohou to být zdravotní problémy, u onkologických pacientů je vypadávání vlasů způsobené vedlejšímu účinky léčby, s vypadáváním vlasů se setkáváme také u alopecie a v ostatních případech způsobuje vypadávání vlasů hned několik příčin a faktorů:

  • stres, kouření a těhotenství -  vypadávání vlasů vlivem stresu nastává několik týdnů obvykle po překonání silného stresu, a to i následkem ztráty blízké osoby, práce, po operaci nebo nemoci. Můžeme zde zařadit i stres organizmu po porodu, ale i samotné těhotenství, kdy se ženě mění hladiny hormónů v těle. Někdy dochází k většímu vypadávání vlasů a je nutné konzultovat stav s lékařem. Co se týče jiných negativních vlivů, studie mluví zejména o negativním vlivu na vypadávání vlasů u můžů v souvislosti s kouřením. U žen si již můžeme domyslet podobné negativní účinky.
  • štítná žláza - jeden z nejdůležitějších orgánů našeho těla. Pokud se delší dobu cítíte jako na houpačce, cítíte neobvyklou únavu, určitě je vhodné vyhledat obvodního lékaře a nechat se vyšetřit. Poruchy štítné žlázy způsobují celou řadu komplikací, řešením je používáním léčiv, které dle diagnostiky (zvýšené nebo snížené funkce štítné žlázy) pomohou funkci štítné žlázy zastoupit.
  • léky a vitamíny - vedlejším účinkem užívání léků může být vypadávání vlasů, stejně tak předávkováním některých druhů vitamínů jako je například vitamín A či selen.
  • ostatní faktory -  můžeme uvést například genetické predispozice, stárnutí, strava, prostředí, nízká hladina estrogenu a další

Krásné vlasy jsou nejen pro muže ve většině případů předmětem zájmu, zejména ženu dělají krásné vlasy přitažlivější, ne nadarmo se říká, že krásné vlasy jsou korunou krásy. Veškeré problémy výše uvedené jsou pro ženy i muže zejména psychický problém, který snižuje sebevědomí. Pojďme se podívat na řešení, která nám dnešní moderní svět nabízí. V současnosti je hned několik způsobů, jak tyto problémy velmi efektivně řešit.

  • Léky, stimulanty, doplňky stravy - existuje celá řada léků, které stimulují růst vlasů. Doporučujeme vždy konzultovat s lékařem. Výběrem můžeme doporučit Rogaine, Propecia, Vitaminy B3, B5, B6, Aminexil, sezam, lněná a dýňová semínka, slunečnice, vlašské ořechy a další.
  • Vlasové náhrady, příčesky, paruky a moderní metody zahušťování vlasů

A) Nedostatečný objem - vliv vypadávání vlasů, lámání a řídnutí

(tabulka fotka a odkaz do kategorie - zahušťování vlasů)

Nejen ve světě, ale i v ČR dnes již běžný způsob, jak docílit krásných hustých vlasů, je vlastní vlasy zahustit. Zahušťování vlasů je jednou z disciplín spadajících pod prodlužování vlasů, ale má svá specifika. Za prvé není cílem vlasy prodloužit za každou cenu, ale dodat objem, a to takovým způsobem, aby klient nepocítil praktické žádné vlivy, které by znepřijemnily samotné nošení. Je zde několik důležitých parametrů, které jsou klíčové pro dosažení perfektního výsledku:

  • kvalita použitých vlasů  - dnes již samozřejmostí použít kvalitní lidské vlasy, ideálně vlasy se zárukou 2 roky a více, středoevropské nebo východoevropské, lidské vlasy, které se nejvíce podobají našim vlastním. Ideálně pak vlasy nikdy nebarvené (tzv. panenské).
  • výběr vhodné metody zahuštění vlasů - podle stavu vlastních vlasů, dle jemnosti vlastních vlasů, ale i dle rychlosti aplikace či pohodlí nošení

PROJDĚTE SI NAŠI NABÍDKU ZAHUŠŤOVÁNÍ VLASŮ (ODKAZ)

B) Trápí Vás plešatění nebo jen hledáte zásadní změnu image?

(tabulka fotka a odkaz do kategorie - zahušťování vlasů)

Ještě za první republiky bylo běžné měnit barvu vlasů, účes, střih podle nálady a to za pomoci kvalitní paruky. Nejedna dáma měla ve svém šatníku hned několik paruk připravených k oblíbeným kouskům oblečení. V dnešní době se s parukami setkáme ve světě zcela běžně, například Američanky nosí paruky běžně jako módní doplněk (Rihanna apod.). U nás je nošení paruk od otevření hranic stále malé tabu, setkáme se s nimi spíše v divadle a televizi u známých osobností, mezi lidi se dostávají pomalu. Je to důsledkem spíše nekvalitních výrobků na trhu, syntetické paruky, které jsou poznat na kilometr, že nejsou pravé. Ale představte si paruku z nikdy nebarvených vlasů, šitou ručně na míru rozměrům Vaší hlavy. Dokonale padnoucí paruku nikdo nepozná a můžete se v okamžiku proměnit v dlouhovlasou krásku. Takže ať už Vás trápí problémy s řídnutím vlasů, plešatěním nebo jen toužíte po změně, nabízíme to nejlepší, co si v dnešní době můžete pořídit.

  • paruky z pravých vlasů  - na výrobu paruk používáme výhradně vlasy nejvyšší kvality se zárukou 2 roky a více, paruky vyrábíme na míru Vašim potřebnám s veškerým servisem, pro kadeřníky nabízíme katalog paruk a možnost zprostředkování prodeje se službou servisu paruk
  • vlasové integrace - jsou řešením pro řidší vlasy nebo s místní ztrátou vlasů, oproti parukám mají drobnější výhodu v pohodlí nošení i vlastním nasazení

tabulka fotka a odkaz do kategorie - paruky a vlasové integrace