PROFIBEAUTY E-SHOP
PROFIBEAUTY PROFESIONAL
KAM NA APLIKACI
PROFIBEAUTY MAGAZÍN

ZAHUŠTĚNÍ VLASŮ

METODY ZAHUŠTĚNÍ VLASŮ
Image is not available

Rádi byste si dlouhých a hustých vlasů užívali každý den? Využijte jedné z technik zahušťování vlasů, které nabízejí trvalejší efekt!

Slider

 

Zahuštění vlasů, vlasové integrace a příčesky, paruky a další metody jsou rychlým a snadným řešením pro vypadávání vlasů, nedostatečný objem nebo změnu vaší image. Pojdmě si spolu nejprve projít, co je příčinou vypadávání vlasů, a co tak nejčastěji stojí za nedostatečným objemem vlasů či jejich úplnou ztrátu.

Příčiny nedostatečného objemu vlasů nebo vypadávaní vlasů

V souvislosti s vypadáváním vlasů se nejčastěji mluví o mužích, ale tento problém zasahuje čím dál více žen, ačkoliv mnohdy méně viditelně. Vypadávání vlasů může mít několik variant, od lámání vlasů, řídnutí a menší hustoty vlasů, až po lokální či celkové plešatění. Mezi příčiny řadíme zdravotní problémy, u onkologických pacientů je vypadávání vlasů způsobené vedlejšímu účinky léčby, s vypadáváním vlasů se setkáváme také u alopecie a v ostatních případech způsobuje vypadávání vlasů hned několik příčin a faktorů:

  • stres, kouření, či těhotenství -  vypadávání vlasů vlivem stresu obvykle nastává v řádu několika týdnů po překonání silného stresu, a to i následkem ztráty blízké osoby, práce, po operaci nebo nemoci. Do této kategorie můžeme zařadit i stres organizmu po porodu, ale i samotné těhotenství, kdy se ženě mění hladiny hormonů v těle. Co se týká jiných nepříznivých vlivů, studie mluví zejména o negativním vlivu kouření.
  • štítná žláza - jeden z nejdůležitějších orgánů našeho těla. Pokud se delší dobu cítíte jako na houpačce, pociťujete neobvyklou únavu, určitě je vhodné vyhledat obvodního lékaře a nechat se vyšetřit. Poruchy štítné žlázy způsobují celou řadu komplikací, řešením je používáním léčiv, které dle diagnostiky (zvýšené nebo snížené funkce štítné žlázy) pomohou funkci štítné žlázy zastoupit.
  • léky a vitamíny - vypadávání vlasů může být vedlejším účinkem užívání léků, ale stejně tak i předávkováním některým z druhů vitamínů jako je například vitamín A či selen.
  • ostatní faktory -  můžeme uvést například genetické predispozice, stárnutí, stravu, prostředí, nízkou hladinu estrogenu a další

Ne nadarmo se říká, že krásné vlasy jsou korunou krásy. Veškeré výše uvedené problémy představují jak pro ženy, tak i muže, zejména psychický problém, který často snižuje sebevědomí. Pojdmě se podívat na řešení, které nám dnešní moderní svět nabízí. V současnosti je hned několik způsobů, jak tyto problémy velmi efektivně řešit:

  • léky, stimulanty, doplňky stravy - existuje celá řada léků, které stimulují růst vlasů. Jejich výběr vždy doporučujeme konzultovat s lékařem. Doporučit můžeme vitamíny Hairfinity, Rogaine, Propecia, Vitaminy B3, B5, B6, Aminexil, sezam, lněná a dýňová semínka, slunečnice, vlašské ořechy a další.
  • vlasové náhrady, příčesky, paruky a moderní metody zahušťování vlasů

ZAHUŠTĚNÍ ŘÍDKÝCH VLASŮ BEZ OBJEMU

shutterstock_541246234 (1)

Zahuštění vlasů v salonu je dnes již naprosto běžným způsobem, jak vlasům dodat požadovaný objem. Zahuštování vlasů je jednou z technik spadajících pod prodlužování vlasů, ale má svá specifika. Cílem není vlasy primárně prodloužit, ale dodat jim objem. To vše takovým způsobem, aby klient nepocítil praktické žádné vlivy, které by znepřijemnily samotné nošení vlasových pramenů či pásek. Je zde několik důležitých parametrů, které jsou klíčové pro dosažení perfektního výsledku:

  • kvalita použitých vlasů  - doporučujeme ideálně využívat vlasy se zárukou 2 roky a více, středoevropské nebo východoevropské lidské vlasy, které se nejvíce podobají našim vlastním. Ideálně pak vlasy nikdy nebarvené (tzv. panenské).
  • výběr vhodné metody zahuštění vlasů - podle stavu vlastních vlasů, dle jemnosti vlastních vlasů, ale i dle rychlosti aplikace či pohodlí nošení

CELKOVÁ ČI LOKÁLNÍ ZTRÁTA VLASŮ  

Ještě za první republiky bylo běžné měnit barvu vlasů, účes i střih podle nálady, a to za pomoci kvalitní paruky. Nejedna dáma měla ve svém šatníku hned několik paruk připravených k oblíbeným kouskům oblečení. I v dnešní době se s parukami setkáme ve světě čím dál tím častěji, často totiž tvoří nedílnou součást outfitu jakožto módní doplněk. U nás je nošení paruk od otevření hranic stále malé tabu, k vidění jsou spíše v divadle, v televizi, u známých osobností. Tato skutečnost je způsobena především nabídkou nekvalitních výrobků na trhu, mezi které řadíme hlavně paruky syntetické. Ale představte si paruku z nikdy nebarvených vlasů, ušitou ručně na míru. Dokonale padnoucí paruku nikdo nepozná a můžete se v okamžiku proměnit v dlouhovlasou krásku či muže s bujnou kšticí. Ať už vás trápí problémy s řídnutím vlasů, plešatěním nebo jen toužíte po změně, nabízíme to nejlepší, co si v dnešní době můžete pořídit.

shutterstock_525733228 (1)
  • paruky z pravých vlasů  - na výrobu paruk používáme výhradně vlasy nejvyšší kvality se zárukou dvou let a více, paruky vyrábíme na míru vašim potřebám, a to s veškerým servisem. Pro kadeřníky nabízíme katalog paruk a možnost zprostředkování prodeje se službou servisu paruk.
  • vlasové integrace - jsou řešením pro řidší vlasy nebo klienty s částečnou ztrátou vlasů. Oproti parukám mají drobnější výhodu - jejich nošení je o něco pohodlnější a snazší je i jejich nasazení.